Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

4 shqiptarë bëjnë 'ligjin' në Rumani, Rapidi i Bukureshtit u beson golat 3 prej tyre

Shkruar nga NEWSPORT
4 shqiptarë bëjnë 'ligjin' në Rumani, Rapidi i
Florent Hasani dhe Albion Rrahmani

Rapidi i Bukureshtit do të luajë në shtëpi përballë Sepsit në ndeshjen e vlefshme për raundit e 4-t të grupit të Championship në kampionatin rumun. Sfida që do të zhvillohet në stadiumin “Superbet Arena – Giulesti”, do të startojë në orën 19:30.

Skuadra e Rapidit ka publikuar formacionin zyrtar, teksa trajneri i ka besuar sulmin shqiptarëve. Albion Rrahmani, Florent Hasani dhe Ermal Krasniqi do ta nisin nga minuta e parë këtë sfidë, me shqiptarët që kanë në drejtim timonin e repartit ofensiv.

Në krahun tjetër në fushë për ekipin e Sepsit është mesfushori shqiptar, Sherif Kallaku. Më poshtë do të njiheni me formacionet zyrtare të kësaj sfide.

4 shqiptarë bëjnë 'ligjin' në Rumani, Rapidi i
Rapid - Sepsi
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga