Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Tronditet Roma 2 javë para fundit, Atalanta e nxjerr jashtë Champions League

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Tronditet Roma 2 javë para fundit, Atalanta e nxjerr jashtë
Daniele De Rossi

Atalanta ka mposhtur Romën me rezultatin 2 me 1 në shtëpi. Me këtë fitore, Atalanta mban e vetme vendin e pestë, që të çon në Champions League.

Roma në anën tjetër pozicionohet e gjashta me 3 pikë më pak, kur kanë mbetur 2 javë nga fundi. Kujtojmë se Atalanta ka dhe 1 ndeshje të prapambetur për të luajtur.

Kështu misioni Champions League bëhet thuajse i pamundur për djemtë e drejtuar nga De Rossi. Gjithçka u humb vetëm në javën e fundit, ndërsa mungesa në Champions do ishte dështim i madh për klubin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga