Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

U ndërpre për shkak të Ndickas, në Itali marrin vendimin për sfidën Udinese-Roma

Shkruar nga NEWSPORT
U ndërpre për shkak të Ndickas, në Itali marrin vendimin
Evan Ndicka

Sfida mes Udineses dhe Romës u ndërpre në minutën e 71 për shkak të problemit shëndetësor që kishte Evan Ndicka. Mbrojtësi i verdhekuqve u shtri në tokë duke vendosur dorën në gjoks për shkak të disa shtrëngimeve.

Një skenë e tillë sigurisht alarmoi të gjithë dhe skuadrat vendosën që sfida në ndërpritej dhe të riluhej në një moment të dytë. Tashmë siç është mësuar 24-vjeçari është në gjendje optimale dhe është përjashtua mundësia e një problemi në zemër.

Në këto kushte në Itali kanë vendosur që takimi do të nisë saktësisht në minutën e 71 e 30 sekonda, kur edhe u ndërpre.  Vendimi do të bëhet zyrtar ditën e nesërme, kur Liga të zyrtarizojë oraret e ndeshjeve të tjera.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga