Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Pioli dhe Inzaghi "all-in", formacionet zyrtare të derbit Milan-Inter

Shkruar nga NEWSPORT
Pioli dhe Inzaghi "all-in", formacionet zyrtare të derbit
Milan - Inter

Milan do të luajë derbin përballë Interit, sfidë e cila është e vlefshme për javën e 33-të të Serie A. Ndeshja që do të zhvillohet mbrëmjen e sotme në stadiumin “San Siro”, do të startojë në orën 20:45.

Tashmë dy trajnerët, Stefano Pioli dhe Simone Inzaghi kanë vendosur për lojtarët që do të hedhin në fushë që nga minuta e parë e kësaj sfide. Më poshtë do të njiheni me formacionet zyrtare të derbit Milan – Inter.

FORMACIONET ZYRTARE:

MILAN (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Tomori, Gabbia, Theo Hernandez; Reijnders, Adli; Musah, Loftus Cheek, Pulisic; Leao. Trajner: Stefano Pioli.

INTER (3-5-2): Sommer; Pavard, Acerbi, Bastoni; Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Lautaro Martinez, Thuram. Trajner: Simone Inzaghi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga