Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milani i fiksuar me francezët, piketohet ish-trajneri i PSG për stolin e kuqezinjve

Shkruar nga NEWSPORT
Milani i fiksuar me francezët, piketohet ish-trajneri i PSG për stolin
Christopher Galtier/ © Credits instagram.com/psg/

Christophe Galtier është në listën e ngushtë të trajnerëve që mund të zëvendësojnë Stefano Pioli si trajner i Milanit.

Sipas informacioneve të L'Equipe, javën e ardhshme është planifikuar një takim mes drejtuesve kuqezi dhe përfaqësuesve të trajnerit, i cili prej një viti është jashtë fushës pas përvojës së hidhur në Paris Saint-Germain, e cila përfundoi me ndarjen. në fund të sezonit.

Galtier ka disa lidhje me lojtarët e Milanit. Ai drejtoi Mike Maignan gjatë kohës së tij në Lille, duke fituar një Ligue 1 dhe në të njëjtin vit mundi Milanin në San Siro 0-3. Rafa Leaon në sezonin 2018/19 në Lille dhe është mik i familjes së Théo Hernandez ku ka luajtur me babanë e mbrojtësit të krahut te Toulouse.

Edhe një objektiv i kuqezinjve për merkaton si Jonathan David është rritur nën drejtimin e tij. Gazeta franceze nxjerr në pah edhe marrëdhëniet e mira me Zlatan Ibrahimovic, pavarësisht se nuk e ka trajnuar kurrë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga