Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Derbi për historinë, Kristjan Asllanit me Interin u bën punë vetëm fitorja në “San Siro”

Shkruar nga NEWSPORT
Derbi për historinë, Kristjan Asllanit me Interin u bën punë
Kristjan Asllani

Supersfida e javës 33 dhe ndoshta gjithë sezonit në Seria A do të jetë ajo mes Milanit dhe Interit. Zikaltërit shpallen matematikisht kampion, në rast se fitojnë.

Asgjë nuk do të jetë e lehtë për Kristjan Asllanin me shokë. Milani është organizator i këtij takimi dhe me stadiumin e tejmbushur do tentojnë t’ja prishë për disa ditë festën Interit.

Ky Derbi është për historinë dhe pikërisht çfarë Interi kërkon për të mbyllur llogaritë me Seria A. Gjithçka për t’u shijuar ditën e hënë, më 22 prill ora 20:45.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga