Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

PREMIER LEAGUE

Në garë për titullin, Mikel Arteta: Bisedoj shpesh me Wenger, i kam fiksuar mirë fjalët e tij

Shkruar nga NEWSPORT
Në garë për titullin, Mikel Arteta: Bisedoj shpesh me Wenger, i
Mikel Arteta - Arsene Wenger

Arsenal do të luajë këtë të dielë në transfertë përballë Tottenham. Derbi, i vlefshëm për javën e 35-të të Premier League do të startojë në orën 15:00. Një ndeshje mjaft e rëndësishme për “Topçinjtë” të cilët duan 3 pikët e domosdoshme për të vazhduar garën e titullit.

Së fundmi, Mikel Arteta ka folur pikërisht për titullin. Madje tekniku spanjoll i Arsenal tregon se shpeshherë flet me ish-trajnerin, Arsene Wenger, për titullin që ky i fundit fitoi me “Topçinjtë” në vitin 2004.

“Kam biseduar disa herë gjatë sezonit me Wenger, folëm për titullin e Arsenal dhe mënyrën e menaxhimit të ndeshjeve. Ai fliste shpesh për titullin e fituar në vitin 2004 edhe në kohën kur unë isha lojtar.

I kam fiksuar mirë fjalët e tij. E di që në fundin e sezonit duhet të gjesh me patjetër mënyrën për të fituar ndeshjet, nuk është e thënë që të fitohet vetëm sipas mënyrës dhe stilit që përdor zakonisht.

Wenger fliste shpesh për ndeshje të vështira në fund dhe që fitoheshin vetëm nga një episod. E theksonte këtë pjesë duke shtuar se në këtë pikë të sezonit dalin në pah ata lojtarë që nuk kanë frikë të marrin përgjegjësi”, ka thënë Mikel Arteta.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga