Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

PREMIER LEAGUE

E BUJSHME/ Marrëdhënie jo të mira me Armando Brojën, trajneri shkarkohet nga detyra

Shkruar nga NEWSPORT
E BUJSHME/ Marrëdhënie jo të mira me Armando Brojën,
Armando Broja

Mauricio Pochettino dhe Chelsea do të mbyllin bashkëpunimin mes tyre me dakordësim të dyanshëm, por megjithatë ky quhet një shkarkim nga ana e klubit blu.

“Blutë e Londrës” kanë kaluar shumë vështirësi me trajnerin argjentinas, i cili i drejtoi gjatë sezonit të fundit. Edhe pse Chelsea siguroi kualifikimin në Conference League, kjo nuk ka mjaftuar për të mbajtur në pankinë Pochettinon.

Pas 1 viti, 52-vjeçari dhe Chelsea i japin fund ‘martesës’, me drejtuesit e klubit anglez që nuk e kanë më të preferuar argjentinasin.

Kujtojmë që Mauricio Pochettino nuk kishte aspak marrëdhënie të mira edhe me Armando Brojën. Tekniku 52-vjeçar ishte ai që këmbënguli që Broja të huazohej të Fulham, duke mos i dhënë minutat e dëshiruara te Chelsea.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Chelsea FC (@chelseafc)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga