Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Milot Rashica feston me flamurin Kombëtar në mes të Turqisë, emocione të mëdha pas fitimit të Kupës

Shkruar nga NEWSPORT
Milot Rashica feston me flamurin Kombëtar në mes të Turqisë,
 

Ernest Muçi dhe Milot Rashica janë fitues të Kupës së Turqisë me Besiktasin. Këta të fundit ia dolën të fitojnë me rezultatin 3 me 2 përballë Trabzonspor.

Pas fitores, Rashica ka festuar në fushën e lojës me flamurin e Shqipërisë dhe Kosovës. Asgjë nuk ishte e lehtë gjatë ndeshjes në Stamboll.

Fitorja erdhi në fundin e takimit. Kur dukej se ndeshja do të shkonte me shtesa, Besiktas realizoi për 3 me 2.

Ishte minuta e 94’ e takimit, kur Al Musrati realizoi supergol. Kujtojmë se këtë takim e nisi nga fillimi Ernest Muçi, ndërsa Milot Rashica u aktivizua në pjesën e dytë.

Besiktas ka shpëtuar sezonin me këtë kupë. Tashmë klubi turk do të jetë në fazën “play-off” të Europa League.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga