Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

VIDEO/ “Ky është momenti”, Barça zyrtarizon gjermanin: Flick është këtu

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ “Ky është momenti”, Barça zyrtarizon
Hansi Flick

Barcelona nuk ka vonuar dhe menjëherë pas zyrtarizimit të largimit të Xavi hernandez ka zyrtarizuar edhe Hansi Flick. Timonieri gjerman do të zëvendësojë kështu spanjollin, teksa i besohenn çelësat e skuadrës për sezonin e ri.

Katalanasit e kanë prezantuar në mënyrën e veçantë nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Flick ka thënë edhe fjalët e para si trajner i Barcelonës.

“Ky është momenti i duhur, Flick është këtu”, ka shkruar klubi, ndërsa gjermani në video përshëndet të gjtihë tifozët katalanas dhe në fund thekson “Forca Barça”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga