Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

E KRYER/ Largohet Xavi, drejtimin e Barcelonës e merr Hansi Flick

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ Largohet Xavi, drejtimin e Barcelonës e merr Hansi Flick
Xavi - Laporta - Flick

Hansi Flick do të jetë trajneri i ardhshëm i Barcelonës. Gjermani ka rënë dakord me klubin katalanas, me detajet e kontratës që nuk kanë qenë aspak problem për ish-teknikun e Bayern Munich.

Pavarësisht se u përfol për oferta nga klubet angleze, asgjë nuk është e vërtetë dhe Flick nuk ka qenë kurrë në bisedime. Prioriteti i vetëm i gjermanit ka qenë klubi i Barcelonës.

Në krahun tjetër, Barcelona do t’i komunikojë Xavi Hernandez vendimin. Për trajnerin spanjoll sfida përballë Sevillas do të jetë e fundit për të në pankinën e Barcelonës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga