Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

EKSKLUZIVE/ Nuk ka kthim prapa për ish-mesfushorin e Tiranës dhe Partizanit, firmos Sherif Kallaku

Shkruar nga NEWSPORT
EKSKLUZIVE/ Nuk ka kthim prapa për ish-mesfushorin e Tiranës dhe
Sherif Kallaku

Sherif Kallaku nuk do të rikthehet në Superiore. Në këtë mënyrë marrin fund aludimet për të ardhmen e tij.

“Neësport.al” ka mësuar EKSKLUZIVISHT se ish-mesfushori i Tiranës do të vazhdojë karrierën në Rumani te skuadra e Sepsit OSK. Palët kanë arritur marrëveshjen mes tyre për rinovimin e kontratës.

Zgjatja e kontratës është bërë për 2 vite dhe në këtë mënyrë ish-i i Partizanit do të mbetet pjesë e Superligës rumune.  26-vjeçari në këtë sezpm me skuadrën rumune ka luajtur në 30 ndeshje, ku ka shënuar 4 gola dhe ka dhuruar edhe 3 asiste.

Në këtë mënyrë Kallaku, pavarsisht zërave që e lidhnin me një rikthim në Superiore, ka vendosur të mos bëjë kthim prapa dhe të vazhdojë karrierën në Rumani.  26-vjeçari te Sepsi OSK u transferua gjatë merkatos së verës së kaluar dhe që në vitin e parë të tij ka arritur të bindë drejtuesit që ta mbajnë në ekip dhe të zgjasim kontratën mes tyre.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga