Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Di Maria dhe Messi ribashkohen sërish, arrihet marrëveshja

Shkruar nga NEWSPORT
Di Maria dhe Messi ribashkohen sërish, arrihet marrëveshja
Lionel Messi - Angel Di Maria kur luanin te PSG

Angel Di Maria dhe Lionel Messi do të bëhen të në fund bashk sërish në një skuadër. Në Argjentinë ky është lajmi i ditës dhe dyshja do të mund të ribashkohen te Inter Miami, teksa në të kaluarën kanë luajtur bashkë te PSG.

Sipas “ESPN” bëhet me dije se tashmë marrëveshja është arritur dhe kampioni i Botës do t’iu bashkohet Luis Suares, Sergio Busquets, Jordi Albën dhe Lionel Messit.  Inter Miami dëshiron një ekip “ëndrra” dhe siç duket gjithçka është drejt finalizimit.

E gjitha kjo mund të ndodhë ose këtë verë ose në janar të vitit 2025. Aktualisht ish-futbollisti i Realit ka kontratë me Benfican deri në fund të qershorit, teksa ka opsion rinovimi me portugezët edhe për një sezon tjetër. Mbetet të shihet se çfarë do të vendosë Di Maria për të ardhmen e tij, me Inter Miamin që ka përgatitur gjithçka për një transferim të mundshëm të argjentinasit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga