Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

Synon "Topin e Artë", Vinicius JR shpallet lojtari i sezonit në Champions League

Shkruar nga NEWSPORT
Synon "Topin e Artë", Vinicius JR shpallet lojtari i sezonit
Vinicius Jr

Vinicius JR ishte një nga protagonistët kryesor në finalen përballë Borussia Dortmund. Real Madrid fitoi 2-0 dhe braziliani ishte autori i golit të dytë, i cili rezultoi vendimtar dhe vulosi sfidën.

Pikërisht për këtë gol dhe sezonin mjaft të mirë në Champions League, sulmuesi brazilian është shpërblyer. UEFA Champions League e ka shpallur Vinicius-in si lojtarin më të mirë të sezonit, duke i dhënë këtë çmim prestigjioz një lojtari që synon edhe “Topin e Artë”.

Kujtojmë që në këtë sezon që lamë pas, Vini ka luajtur 10 ndeshje në Ligën e Kampionëve. Në këto 10 sfida, 23-vjeçari ka shënuar 6 gola dhe ka asistuar në 5 të tjerë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by UEFA Champions League (@championsleague)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga