Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

Reali i bën nder Egnatias në Champions, rrogozhinasit kërkojnë kualifikimin historik

Shkruar nga NEWSPORT
Reali i bën nder Egnatias në Champions, rrogozhinasit
Egnatia duke ngritur trofeun e Superiores

Real Madrid fitoi Champions League pasi mposhti 2 me 0 Dortmundin në finale. Ky triumf historik për madrilenët i ka bërë punë dhe Egnatias.

Kujtojmë se rrogozhinasit përfaqësojnë Shqipërinë në turin e parë të Champions League. Favori që Reali i ka bërë Egnatias dhe skuadrave të tjera jofavorite, është largimi i Ferencvaros dhe Qarabag nga vazo e favoritëve.

Të dyja klubet kanë diferenca të mëdha me skuadra si Egnatia. Kështu turi i parë mund të konsiderohet më i lehtë, ndërsa me pak fat Egnatia mund të shkruajë historinë duke u kualifikuar për më tej.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga