Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

NOTAT/ Kroos e mbylli si legjendë e futbollit, por një tjetër lojtar ishte më i miri i finales

Shkruar nga NEWSPORT
NOTAT/ Kroos e mbylli si legjendë e futbollit, por një tjetër
 

Real Madrid është kampion i Europës për herë të 15-të në histori. Madrilenët triumfuan në finalen e UEFA Champions League 2024 përballë Borussia Dortmund, në supersfidën e zhvilluar në stadiumin “Wembley” të Londrës.

Një sfidë që nisi shumë mirë për Dortmundin, por më të saktë u treguan madrilenët të cilët shënuar 2 gola në fundin e ndeshjes. Në fillimi ishte Cavajal në minutën e 74’ dhe më pas ishte Vinicus në minutën e 83’.

Carvajal është vlerësuar dhe me notën më të mirë nga Sofascore, pasi me golin e tij hapi sfidën. Pas tij vjen Kroos, që e mbyll si legjendë me Realin.

NOTAT/ Kroos e mbylli si legjendë e futbollit, por një tjetër
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga