Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

Nis aventura “Champions” për Egnatian kampione, në fushë zbret dhe një ekip tjetër shqiptar

Shkruar nga NEWSPORT
Nis aventura “Champions” për Egnatian kampione, në
Borac Banja Luka vs Egnatia

Egnatia, kampione e Shqipërisë për sezonin 2023/2024 do të zbresë ditën e sotme në fushë për të luajtur ndeshjen e parë të Champions League.

Skuadra rrogozhinase do të sfidojë boshnjakët e Borac Banja Luka në transfertë. Sfida që do të zhvillohet në stadiumin “Gradski stadion Banja Luka”, do të startojë në orën 21:00.

Por, nuk është vetëm Egnatia ekipi shqiptar që nis sot aventurën në Champions. Edhe Struga e Qatip Osmanit, ekipi kampion në Maqedoninë e Veriut do të zbresë në fushë për të kërkuar surprizën kundër Slovan Bratislava në orën 19:00.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga