Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

Në rrjet po bëhet ‘nami’, ja cili është momenti që ‘tërboi’ tifozët dhe lojtarët e Bayern Munich (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
Në rrjet po bëhet ‘nami’, ja cili është momenti
Momenti i aksionit

Bayern Munich u eliminua nga Champions League, pasi u mposht nga Real Madrid në gjysmëfinale me rezultatin 2-1, në “Bernabeu”.

Por një episod që po komentohet shumë pas përfundimit të ndeshjes është ai i minutës së 103’, kur bavarezët gjetën golin, por arbitri kryesor Szymon Marciniak vërshellu pa mbaruar ende aksioni. Aksioni u ndërpre për pozicion të parregullt, me De Ligt që dërgoi topin në rrjetër, por ky moment nuk u pa në VAR.

Kjo është arsyeja se pse lojtarët e Bayern Munich protestuan në drejtim të kryesorit dhe pse tifozët kanë shpërthyer me akuza në rrjetet sociale.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga