Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

Kërkojnë kualifikimin në “Etihad”, Ancelotti për Guardiolën: Rri i qetë, nuk do të bëj magji sonte

Shkruar nga NEWSPORT
Kërkojnë kualifikimin në “Etihad”, Ancelotti për
Carlo Ancelotti

Real Madrid do të ka udhëtuar në Angli për t’u sfiduar me Manchester Cityn në çerekfinalen e kthimit të Champions League. Përballja e parë mes tyre ka përfunduar 3-3 në “Bernabeu” dhe në orën 21:00 në “Etihad” do të luftohet për biletën e kualifikimit në gjysmëfinale.

Për këtë sfidë ka folur Carlo Ancelotti, i cili ka theksuar se do t’i krijojnë probleme kundërshtarëve. Ndër të tjera nënvizoi se Guardiola të rrijë i qetë, pasi nuk ka për të bërë magji në “Etihad”.

“Asgjë nuk më mban zgjuar, ndoshta po të haja shumë … Ne kemi besim se do t’u krijojmë probleme.

Çfarë i kërkon Bellingham? Atë që u kërkoj të tjerëve, të punojë për ekipin. Pastaj, nëse do të shënojë, do të jetë avantazh për ne. Është lojtar shumë i mirë, modern. Ai do të jetë një nga lojtarët më të rëndësishëm të së ardhmes së Realit të Madridit.

Haaland nuk pati një performancë të mirë në ndeshjen e parë… - Ai është një nga lojtarët më të rrezikshëm që ata kanë. Fakti që nuk është paraqitur mirë, është meritë e mbrojtjes sonë, por ai mund të jetë qendërsulmuesi më i mirë në botë. Ai është shumë i rrezikshëm.

Guardiola tha se e kishe surprizuar në ndeshjen e parë. A keni rezervuar ndonjë surprizë tjetër? Jo, jo. Ne e njohim njëri-tjetrin shumë mirë. Guardiola mund të jetë i sigurt, nuk do të bëj magji”, ka përfunduar timonieri italian.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga