Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

ISIS kërcënon sfidat e Champions, masa të jashtëzakonshme në Londër, Paris dhe Madrid

Shkruar nga NEWSPORT
ISIS kërcënon sfidat e Champions, masa të jashtëzakonshme
Champions - ISIS

Mbrëmjen e sotme dhe nesër do të luhen sfidat çerekfinale të Champions League. Ky kompeticion ka hyrë në fazën më interesante të tij, ku skuadrat luftojnë “dhëmb për dhëmb” për t;i shkuar deri në fund këtij turneu.

Por 4 sfidat e Champions janë kërcënuar nga ISIS. Shteti islamik nëpërmjet kanalit të saj informative. Londra, Parisi dhe Madridi kanë përfunduar në shënjestër. Sipas “MARCA” këto qytete kanë marrë masa të jashtëzakonshme për të shmangur ndonjë të papritur, teksa janë në dijeni të sulmeve prej kohësh.

Ministri i Brendshëm spanjoll kërkoi vigjilencë të shtuar në aktivitetet sportive, ndërkohë që në Itali, ditën e hënë u arrestua në Fiumicino një shtetas 32-vjeçar nga Takixhistani, pjesëtar i ISIS që kishte luftuar gjithashtu edhe në Siri.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga