Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

FOTO/ Formacioni i më të mirëve, Dortmund dhe PSG-ja bëjnë “ligjin”

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ Formacioni i më të mirëve, Dortmund dhe PSG-ja
Dortmund - PSG

Champions League mbrëmë mësoi edhe dy ekipet e tejra gjysmëfinaliste. Kështu PSG-së e Dortmund iu bashkuan edhe Real Madrid dhe Bayern Munich.

Të 4 ekipet do të bëjnë mes tyre llogaritë për finalen e madhe. Por para se të fokusohemi te finalja, ndalemi sërish te çerekfinalet e këtij kompeticioni.

Është zgjedhur edhe formacioni i më të mirëve të kësaj faze. Dortmund dominon me 4 lojtarë, 3 futbollistë janë nga PSG-ja dhe nga 2 kanë Real dhe Bayern.

FOTO/ Formacioni i më të mirëve, Dortmund dhe PSG-ja
Formacioni i më të mirëve të çerekfinaleve në Champions

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga