Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

Fabio Capello pas humbjes së Bayernit: Tuchel gaboi me zëvendësimet, shkaktoi golin e dytë

Shkruar nga NEWSPORT
Fabio Capello pas humbjes së Bayernit: Tuchel gaboi me
Thomas Tuchel - Fabio Capello

Fabio Capello, ish-trajneri i Real Madrid ka folur për “Sky Sport” për fitoren 2-1 që Los Blancos mori kundër Bayern Munich në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Uefa Champions League.

“Ishte një ndeshje e mrekullueshme. Kur shikoni këtë lloji loje, këtë shpejtësi, këtë agresion… është tepër bukur. Diçka që e zbukuron dhe shton emocionet është padyshim dhe Bernabeu. Aty njerëzisht e kuptojnë se çfarë është futbolli i vertetë dhe duan ta shohin atë”, është shprehur Capello.

Më pash, ish-trajneri i njohur është ndalur për të kritikuar disi Thomas Tuchel, me zëvendësimet që ky i fundit bëri kur Bayerni ishte në avantazh.

“Tuchel luajti vendet e lojtarëve pas zëvendësimeve. Ai nuk mundi të bënte zëvendësimin e pestë edhe pse Pavlovic u dëmtua. Pavlovic kishte ngërç në këmbë, ai e mbajti Rudiger në lojë në rastin e golit të dytë. Një trajner si ai nuk mund të bëjë gabime të tilla”, tha më tej Fabio Capello.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga