Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

Dortmund kundër Realit, Jurgen Klopp pjesë e finales së Champions League

Shkruar nga NEWSPORT
Dortmund kundër Realit, Jurgen Klopp pjesë e finales së Champions
Jurgen Klopp kur ishte pjese e Dortmund

Finalja e Champions League do të zhvillohet me 1 qershor në “Wembley” në orën 21:00. Një duel spektakolar mes Borussia Dortmund dhe Real Madrid, ku dy ekipet do të kërkojnë të ngrejnë lart trofeun e këtij kopeticioni.

Kjo finale padiksutim do të jetë e magjishme, ndërsa do të ketë edhe të ftuar specialë. Kështu Jurgen Klopp, i cili dy ditë më parë i dha lamturmirën Liverpool do të jetë pjesë e finales.

Dortmund i ka dërguar ftesë Klopp dhe familjes së tij për të qenë pjesë e kësaj sfide. Këtë e ka zbluluar shefi ekzekutiv i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke.

Kujtojmë se Klopp ishte trajneri i fundit para Edin Terzis që ka dërguar Dortmund në finalen e Champions. Kjo ka ndodhur në vitin 2013, kur verdhezinjtë u mposhtën në finale 2-1 nga Bayern Munich.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga