Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

Arrestohen dy tifozë të Barcelonës, policia e Parisit jep detajet

Shkruar nga NEWSPORT
Arrestohen dy tifozë të Barcelonës, policia e Parisit jep detajet
Tifozët e Barcelonës

Një nga ndeshjet e mbrëmshme ishte edhe sfida mes PSG-së dhe Barcelonës. Një duel ku katalanasit triumfuan 3-2 në  “Parc des Princes”.

Skuadra spanjolle kishte mbështetjen e një numri të kosiderueshëm të tifozëve. Por dy prej tyre mbrëmjen e djeshme janë arrestuar nga policia e Parisit, per shkak të fyerjeve raciste dhe përshëndetjeve naziste.

“Gjatë ndeshjes PSG – Barcelona, policia ka arrestuar dy tifozë për gjeste që lidhen me krime të luftës dhe për fyerje publike të karakterit racist”, ka njoftuar Prefektura e Policisë në “Twitter”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga