Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BUNDESLIGA

Festë te Bayern Munich, Alphonso Davies vendos të rinovojë kontratën

Shkruar nga NEWSPORT
Festë te Bayern Munich, Alphonso Davies vendos të rinovojë
Alphonso Davies

Negociatat mes Alphonso Davies dhe Real Madrid kanë ngecus. Pas fitores së trofeut të Champions League për herë të 15-të, pista për mbrojtësin kanadez është ftohur disi.

Lojtari është gati të rinovojë kontratët me Bayern Munich, klub me të cilin është ende i lidhur, me një kontratë të vlefshme deri më 30 qershor të vitit 2025.

Në muajit e fundit, presidenti Florentino Perez ka tentuar me këmbëngulje që të transferoje Davies, por të gjitha përpjekjet kanë qenë të pasuksesshme, pasi bavarezët u treguan të vendosur që nuk donin ta linin të lirë futbollistin.

Por jo vetëm insistimi i Bayernit, pasi edhe paga që Davies ka kërkuar, e ka bërë Realin që të mbyllte negociatat. Gjithashtu, Carlo Ancelotti beson se me Mendy-n, krahu i majtë i mbrojtjes është mëse i fortë dhe nuk ka nevojë për përforcime.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga