Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BUNDESLIGA

Bayern kërkon të ‘dobësojë’ Leverkusen, bavarezët kërkojnë mbrojtësin e kampionëve

Shkruar nga NEWSPORT
Bayern kërkon të ‘dobësojë’ Leverkusen,
Bayern Leverkusen

Bayern Munich kërkon të përforcojë skuadrën për sezonin e ri dhe drejtuesit synojn ëlojtarë me eksperiencë për të rikthyer titullin në Munich. Për këtë bavarezët kanë menduar që fillimisht të ‘dobësojnë’ rivalët e tyre.

Pikërisht Bayer Leverkusen që këtë asezon i zbriti nga froni dhe iu mori titullin pas 11 vitesh dominim. Në radarin e Bayern ka rënë mbrojtësi i kampionëve.

Bëhet fjalë për Jonathan Tah, i cili pëlqehet shumë nga skuadra e Thomas Tuchel. Bayern Munich do të tentojë transferimin e  28-vjeçarit, i cili ka kontratë me kampionët deri në vitin 2025. Mbetet të shihet nëse te Leverkusen do të heqin dorë kollaj nga shërbimet e tij, pasi Tah është një pikë kyçe në formacionin e Xabi Alonsos.

Bayern kërkon të ‘dobësojë’ Leverkusen,
Jonathan Tah

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga