Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Boksieri mirditor thyen amerikanin në ring, Kristian Prenga falenderon shqiptarët për mbështetjen

Shkruar nga NEWSPORT
Boksieri mirditor thyen amerikanin në ring, Kristian Prenga falenderon

Kristian Prenga ka fituar përballjen e 11 radhazi në boks. Mirditori mund me KO kundërshtarin amerikan Christopher Arnold.

Përballja mori jetë mbrëmjen e 29 dhjetorit në “Prudential Center” të New Jersey ku të pranishëm ishin dhe shumë shqiptar. Për këtë fakt Prenga dhe ka postuar shkrim falenderues në rrjetet sociale.

Postimi i Kristian Prengës:

"Kristian Prenga Falenderime të pafundme dhe mirënjohje të thellë për gjithë suportin Tuaj miqë, dashamirës dhe Shqipeve që me atmosferën e tyre elektrizuan sallën e Prudential Center mbrëmjen e djeshme.

Kjo fitore e fundvitit ishte për të gjithë Ju dhe gjithë Shqipëtarët kudo ndodhen.

Ndeshje të tjera të forta na presin për Vitin e Ri 2024 dhe angazhimi im do jet maksimal si në përgatitje, stërvitje intensive ashtu edhe në performancë për sfidat e rradhës, për tju bërë Krenar dhe për tju dhënë Fitore.

Mirënjohje për Ju.

Falenderime për Ju”, shkruan Kristian Prenga.

Kujtojmë se kjo ishte fitorja e 15, ndërsa Prenga numëron vetëm 1 humbje me pikë në karrierën e tij. Viti 2024 do të sjellë sfida të reja për të siç dhe ka paralajmëruar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga