Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Batha sakrifikon për Flamurtarin në Superiore, transferimi te vlonjatët i ul vlerën

Shkruar nga NEWSPORT
Batha sakrifikon për Flamurtarin në Superiore, transferimi te

Idriz Batha mund të konsiderohet transferimi më i bujshëm në Kategorinë e Parë gjatë kësaj merkatoje. Mesfushori u kthye në Shqipëri pas 2 viteve e gjysmë jashtë, ku luajti fillimisht në Rumani e më pas në Arabi.

Transferimi i tij te Flamurtari në Vlorë mund të shihet dhe si sakrificë . Mesfushori 31-vjeçar kërkon të japë kontributin e tij, që “flota” t’i kthehet elitës së futbollit shqiptar. Ata janë në vendin e katërt aktualisht, duke qenë në garë për Superioren

Vlerësimi i tij pasi u zyrtarizua te Flamurtari, ra në “transfermarkt” nga 450 mijë në 200 mijë euro. Kujtojmë se Batha ka dhënë kontributin e tij dhe para 10 viteve në ligën e dytë të futbollit shqiptar, për nga rëndësia.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga