Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

BASKETBOLL/ Teuta fiton Kupën e Shqipërisë, mposht Kamzën në finale

Shkruar nga NEWSPORT
BASKETBOLL/ Teuta fiton Kupën e Shqipërisë, mposht Kamzën

Teuta ka rritur të shpallet fituese e Kupës së Shqipërisë 2023 teksa mposhti në finale Kamza Basket. Durrsakët pasi u kualifikuan ditën e djeshme me Tiranën, arritën të kapnin suksesin edhe sot në ndeshjen që u zhvillua në ambientet e Pallatit të Sportit “Dhimitraq Goga”.

Bregdetarët fituan me rezultatin 82 me 74 dhe ngritën lart trofeu ne Kupës. Nën drejtimin e trajnerit Melzin Lazimi dhe zv.trajnerit Besi Dervishi, Teuta vazhdon të fitojë trofe të rëndësishëm.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga