Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Barcelona synon “arratisjen”, Betis për zonën Champions (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT
Barcelona synon “arratisjen”, Betis për zonën Champions

Barcelona do të përballet me Real Betis në Camp Nou sonte në orën 21:00 për javën e 19-të të La Liga. Katalanasti do të kërkojnë me cdo kusht fitoren për t’u shkëputur akoma më shumë nga Real Madrid në vendin  e dytë me 5 pikë më pak.

Betis nga ana tjetër futet sonte në fushë me synimin për të marrë pikë të cilat do të jenë shumë të rëndësishme në garën për zonën Champions teksa ka pikë të barbarta me Villarealin e vendit të katërt.

Ekipet kanë publikuar formacionet titullare dhe mesfushori i blaugranave Gavi, do të “debutojë” me numrin e ri në fanellë, 6-tën.

Formacionet Zyrtare:

Barcelona (4-3-3): Ter-Stegen; Kounde, Araujo, Christensen, Balde; De Jong, Busquets, Pedri; Raphinha, Lewandowski, Gavi

Real Betis (4-2-3-1): Silva; Ruibal, Pezzella, Felipe, Vinicius; Rodriguez, Carvalho; Henrique, Fekir, Canales; Iglesias

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga