Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Barça, Xavi: Në dhomën e zhveshjes nuk flasim për UEFA apo Negreira. Tebas? Nuk e njoh!

Shkruar nga NEWSPORT
Barça, Xavi: Në dhomën e zhveshjes nuk flasim për UEFA apo

Trajneri i Barcelonës , Xavi ka folur në një konferencë për shtyp në prag të ndeshjes kundër Real Madridit. Ndër temat e mbuluara padyshim edhe ngjarjet jashtë fushës.

"Çështjet josportive nuk hyjnë në dhomat e zhveshjes. Ne flasim se si të mbrohemi, si të sulmojmë, nuk po flasim për UEFA-n apo Negreira. Ne jemi rifokusuar te Kupa, kemi një El Clasico nesër. Real Madrid do të vijë me një dëshirë për hakmarrje dhe ne duam të tregojmë se mund të fitojmë përsëri. Camp Nou duhet të jetë një tenxhere me presion. Tebas? Nuk e njoh atë, ne i thamë lamtumirë dy tre herë dhe nuk kam një mendim të qartë”.-tha Xavi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga