Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

 Barça-Real “paralizon” Spanjën, Lewandowski kundër Benzemas për një biletë në finalen e Kupës së Mbretit

Shkruar nga NEWSPORT
 Barça-Real “paralizon” Spanjën, Lewandowski

Barcelona do të presë Real Madrid mbrëmjen e sotme në “Camp Nou” për të zhvilluar mes tyre edhe gjysmëfinalen e kthimit në Kupën e Mbretit. Siç jemi mësuar tashmë emocionet dhe spektakli në një përballje të tillë është gjtihëmonë prezent dhe si e tillë do të jetë edhe këtë herë.

Fitorja 1-0 e katalanasve në sfidën e parë u jep një avantazh të lehtë djemve të Xavi Hernandez, por nga ana tjetër madrilenët janë më të etur se kurrë për t’u “hakmarrë” për 3 “El Clasicot” e humbura këtë sezon.

Sfida në “Camp Nou” do të jetë edhe një duel mes Robert Lewandowskit dhe Karim Benzemasë. Dy nga sulmuesit më të mirë që ka aktualisht futbollit pritet të marrin skenën dhe të udhëheqin skuadrat e tyre drejt fitoreve.

Formacionet e mundshme:

Barcelona: Ter Stegen; Kounde, Araujo, Alonso, Balde; Kessie, Busquets, Gavi; Raphinha, Lewandowski, Fati

Real Madrid: Courtois; Vazquez, Militao, Nacho, Alaba; Kroos, Tchouameni, Modric; Valverde, Benzema, Vinicius Jr

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga