Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Atletika në zi, një aksident automobilistik i merr jetën atletit 24-vjeçar dhe trajnerit të tij

Shkruar nga NEWSPORT
Atletika në zi, një aksident automobilistik i merr jetën atletit
Atletika është në zi. Rekordmeni i maradonës në Kenia, Kelvin Kiptum është ndarë nga jeta në moshën 24-vjeçare. Shkak për vdekjen e tij është bërë një aksident në të cilin është përfshirë Kiptum, ku bashkë me të ka ndërruar jetë edhe trajneri i tij, Gervais Hakizimana. 24-vjeçari është atleti i parë që ka vrapuar në një maratonë për 2 orë e 1 minutë në kushte normale, duke regjistruar kështu 2:00:35. Kjo është koha më e shpejtë dhe i zë vendin Eliud Kipchoge në 43 kilometra.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga