Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

“Astori i paharrueshëm,”, Pioli para Fiorentinës: Do të ketë ndryshime, Zlatan është Zlatan, na duhet forca e tij

Shkruar nga NEWSPORT
“Astori i paharrueshëm,”, Pioli para Fiorentinës: Do

I freskët nga katër fitore radhazi pa pësuar gol, Milani do të jetë mysafir në “Artemio Franchi” të Fiorentinës për ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të të Serisë A nesër në orën 20:45. Stefano Pioli foli për ndeshjen në konferencën për shtyp.

4 mars, Fiorentina-Milan, në kujtim të Astorit.

"Po, ai Davide me siguri do të buzëqeshë. Për mua është gjithmonë një gjë e veçantë, nesër edhe më shumë. Davide është gjithmonë me mua. Jam shumë i lumtur që është krijuar një shoqatë në emër të tij, do ta kishte dashur. Në këtë mënyrë. Do të jetë një ndeshje e veçantë".

A po mendoni për Tottenhamin?

"Për ne, Champions League është nesër, më pas do të mendojmë për Tottenhamin. Jemi të ngjashëm në parimet e lojës, por duam të vazhdojmë të fitojmë."

A mund të jetë ndeshja e De Ketelaere?

"Çdo ndeshje, çdo lojtar duhet të mendojë se mund të jetë vendimtar. Diaz pati një ndrydhje të vogël të gjurit dhe nuk do të jetë i disponueshëm nesër, kështu që do të jetë radha e Charles."

Jeni të shqetësuar për Juventusin?

“Ne nuk e shikojmë renditjen, çdo ndeshje është e rëndësishme”.

Çfarë ju ka lënë Astori?

“Astori na ka lënë shumë mësime, dua të them për të gjithë ata që bashkë me mua e kanë përjetuar atë situatë”.

A është koha për të provuar shortin?

"Është koha për të dhënë vazhdimësi. Ne jemi ata që mund të ndikojmë në paraqitjet tona për të arritur rezultate pozitive, duhet të luajmë me shumë vëmendje dhe vendosmëri të madhe. Me më shumë lojtarë jemi më të fortë, nesër do të kthehen Bennacer, Calabria, Florenzi".

E prisnit Thiaw me kaq shumë personalitet?

"Patjetër që e meriton çmimin MVP. Ai ka ndikim të madh dhe kjo është pjesë e rolit të tij, mbrojtësit nuk duhet të dorëzohen për asnjë moment. Malick e di këtë dhe po e bën me vëmendje të madhe. Ai është shumë i ri, por me karakteristika të shkëlqyera për t'u bërë lojtar i nivelit të lartë”.

Sa minuta luan Ibra?

"Nuk ka kohë të plotë, por ai së shpejti do të jetë në gjendje të fillojë titullar. Zlatan është Zlatan, është forca e tij, rikthimi i tij i rëndësishëm. Stërvitja me të ose pa të ka ndryshim."

Si mund të ngrihet ekipi nesër?

"Thjesht stërvituni si ekipi, me vëmendje dhe disponueshmëri maksimale në përgatitjen për ndeshjen. Sigurisht që nesër do të bëjmë paraqitjen më të mirë. E dimë rëndësinë e ndeshjes së Londrës, por do të kemi kohë për të rikuperuar energjinë tonë".

A është e mundur të shohim sërish një Milan me 4 në mbrojtje nesër?

"Ne shpesh sulmojmë me 5 lojtarë. Nesër do të sulmojmë në të njëjtën mënyrë, por pastaj varet nga kundërshtari. Pastaj sekreti është të jesh kompakt."

Maignan dhe Ibra kthehen dhe Milani fiton: thjesht rastësi?

"Jo, ka më shumë, këtu është puna dhe cilësia e lojtarëve. Pastaj flasim për lojtarë që ngrenë nivelin e ekipit".

A ka nevojë për përmirësim në zonë për sulmuesit?

"Vitin e kaluar nuk kishim një sulmues me 25 gola, ne jemi një ekip që mund të shënojë me shumë lojtarë. Do të isha i lumtur nëse sulmuesit do të shënonin shumë, më shumë për ta pasi puna që ata po bëjnë është shumë e rëndësishme."

Ekipet e Italianos(trajneri Fiorentines) shpesh e vënë në vështirësi Milanin.

"Unë nuk mendoj se Italiano është inatosur me mua, ai është një nga trajnerët e rinj më të mirë. Është e vështirë për të gjithë të luajnë kundër Fiorentinës. Do të ketë vështirësi nesër, ata kanë lojtarë të shkëlqyer. Do të vuajm”.

Si po kalon Diaz?

“Ai kishte një traumë të lehtë ndrydhjeje, ne do të bëjmë gjithçka për ta rikuperuar për në Londër”.

Momenti më i mirë i sezonit?

“Ne kemi përfituar energji, por duhet të këmbëngulim. Nesër kemi një mundësi tjetër”.

Si është shpirti i ekipit?

"Fitoret të japin më shumë siguri, më shumë besim, më shumë energji. Shpirti është i shkëlqyer".

A mund të shpengohet Rebic?

“Absolutisht, ai ka karakteristikat për të ndihmuar ekipin”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga