Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Armando Broja me drejtor të ri, Chelsea konfirmon njeriun që transferoi Haaland

Shkruar nga NEWSPORT
Armando Broja me drejtor të ri, Chelsea konfirmon njeriun që

Chelsea do të ketë dhe drejtor të ri në bordin e tyre. Presidenti Todd Boehly pasi mori në drejtim klubin londinëz ka bërë dhe disa ndryshime në strukturë, ku i fundit i larguar ishte trajneri Thomas Tuchel. Tani pas emërimit të Graham Potter në krye të pankinës, drejtor i ri sportiv do të jetë Chrsitoph Freund.

Marrëveshja afatgjatë është konfirmuar dhe Freud do të jetë drejtori i ri i Brojës. Më herët Freund ka qenë pjesë e Salzburg ku dhe ka korrur sukses në aventurën e tij te austriakët. 45 vjeçari në histrorinë e tij numëron disa arritje si njeriu që realizoj transferim e Haaland, Mane, Keita, Upamecano dhe shumë të tjerë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga