Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Arabia Saudite nuk “ngopet” me yjet, gati emrat “BIG” për merkaton e janarit

Shkruar nga NEWSPORT
Arabia Saudite nuk “ngopet” me yjet, gati emrat “BIG”

Arabia Saudite ka qenë destinacioni i shumë yjeve të futbollit europian vitin e shkuar. Lojtarë të mëdhenj si Ronaldo, Benzema apo Neymar Jr, zgjodhën kampionatin arab për të vazhduar karreirën, ku rol kryesor sigurisht që luanin kushtet e mira ekonomike.

Por as në këtë vit të ri, mesa duket arabët nuk e kanë në plan të ndalen. Madje që në merkaton e janarit janë vënë në lëvizje që të transferojnë të tjerë lojtar me emër dhe yje të futbollit europian.

Al Nassr, Al Ittihad, Al Ahly dhe Al Hilal mesa duket i kanë vënë qëllim vetes që të përforcojnë sa më shumë ekipet e tyre, por edhe ligën. Emrat që janë në listën e tyre dhe me shumë mundësi do të transferohen në Arabi janë, Casemiro, Salah, Modric, Richarlison dhe Anthony Martial.

Por këto 5 emra pritet të jenë vetëm maja e ajsbergut e një merkatoje të gjatë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga