Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

I besoi De Biazi, por jo Lugano, mbrojtësi në ''ankand''

Shkruar nga NEWSPORT
I besoi De Biazi, por jo Lugano, mbrojtësi në

Klubi i Luganos ka marr vendimin të shesë Frederik Veselin gjatë merkatos së verës. Ndonëse mbrojtësi u bë pjesë e përfaqësueses shqiptare në Euro 2016 dhe luajti për pak minuta kundër Francës, ai duket se nuk bën më pjesë në planet e skuadrës ë cila ka si objektiv mbijetesën në elitën e futbollit zviceran.

Lajmin e ka konfirmuar publikisht presidenti i Luganos, Anxhelo Renceti, i cili po mendon të përfitojë ekonomikisht nga transferimi i një futbollisti që pritet të vazhdojë të jetë me rregullsi pjesë e Kombëtares kuqezi.

Po presim që të kthehet nga pushimet. Për ne, ai është në merkato”, tha Renceti pas miqësores së skuadrës së tij me Servete.

Veseli iu bashkua Luganos në verën e vitit 2015 dhe nënshkroi një kontratë dyvjeçare me klubin. Vlera e kartonit të 23 vjeçarit përllogaritet rreth 800 mijë euro.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga