Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ancelotti i kënaqur me skuadrën: Real Madrid shkon me besim të plotë përballë Liverpool

Shkruar nga NEWSPORT
Ancelotti i kënaqur me skuadrën: Real Madrid shkon me besim të

Carlo Ancelotti foli në konferencen e shtypit pas fitores 2-0 ndaj Osasunës: “Ishte një ndeshje e kompletuar, konkurruese, e ekuilibruar dhe e luajtur mirë nga të dyja skuadrat. Jemi shumë të kënaqur sepse skuadra ishte shumë e mirë, dinte të vuante dhe kërkonte momentin e duhur për të shënuar.

Ne jemi mirë. Ne shkojmë në Anfield me humor të mirë dhe me gjithë besimin në botë. Tchouameni kishte probleme me stomakun. Mendoj se Benzema do të jetë mirë për ndeshjen e ardhshme dhe Kroos është kthyer në stërvitje. Carvajal do të luajë në Anfield”.

Për Vinicius Jr: “Ai luajti një lojë spektakolare, si gjithmonë. Në pjesën e parë ishte pak më e vështirë, por në pjesën e dytë u tejmbush dhe kur kundërshtarët lodhen, ai rrit intensitetin. Ajo bëri të gjithë ndryshimin. Ai asistoi për golin e parë dhe u shfaq disa herë përballë portierit. Loja e tij ishte e jashtëzakonshme.

Për Camavinga: “Ai po luan shumë mirë dhe ne jemi shumë të lumtur me të. Kudo që luan, gjendja e tij fizike është shumë e mirë. Ai ishte shumë i mirë në mbrojtje dhe bëri diferencën me energjinë e tij së bashku me Valverden”.

Lavdërimi për Álvaro Rodríguez: “Ai është një lojtar me shumë cilësi: shumë i gjatë, i frikshëm me kokë, ai e trajton mirë topin... Ai mund të na ndihmojë siç bëri sot. Nuk është e lehtë për një djalë të ri të mbërrijë në Real Madrid dhe të jetë i fokusuar në lojë. Ai bëri diferencën në dhjetë minuta sepse bëri dy asistime, një për Vinicius Jr. dhe një tjetër për Asensio. Jam i bindur se do të na ndihmojë këtë sezon. Më duhet të flas me Raulin për të ardhmen e tij, por ai është një lojtar që do ta përdorim”.

Biseda me arbitrin në pjesën e parë: “Faulli i fundit u bë 20 metra përpara, por ishte gabimi im, siç ma shpjegoi arbitri. Gjykimi i sotëm ishte i mirë”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga