Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ancelotti humbet mesfushorin për sfidën kundër Osasunës, më shumë minuta për Camavingën

Shkruar nga NEWSPORT
Ancelotti humbet mesfushorin për sfidën kundër Osasunës,

Mesfushori i Real Madridit, Aurelien Tchouameni nuk do të udhëtojë së bashku me ekipin në Pamplona. Francezi vuan një gjëndje gripale dhe do të jetë gati për të luajturn sonte.

Mungesa e tij do të thotë që mund të ketë më shumë minuta për Camavingan. Gjithashtu në këtë ndeshje do të mungojnë Benzema dhe Kroos. Kroos akoma nuk është rekuperuar nga dëmtimi që mori në ndeshjen me Elchen, ndërsa Benzema do të pushojë për të qenë gati për Champions. Të tre lojtarët do të jenë gati për sfidën e së martës kundër Liverpool.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga