Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ancelotti dhe tifozët në “ankth” para derbit me Atleticon, Jude Bellingham lë stërvitjen në mes

Shkruar nga NEWSPORT
Ancelotti dhe tifozët në “ankth” para derbit me Atleticon,

Jude Bellingham është idhulli i ri i tifozëve madrilenë. Anglezi menjëherë është ambientuar në “Santiago Bernabeu” dhe ka nisur të shpërthejë me fanelën e Real Madrid.

Por kur jemi vetëm 1 ditë para derbit me Atletico Madrid, sulmuesi ka lënë në mes stërvitjen e fundit të skuadrës. Sipas “AS” bëhet me dije se Bellingham ka dhimbje stomaku dhe kjo rrezikon gatishëmërinë e tij për derbin e Madridit. Ende nuk dihet se nëse kjo ka të bëjë me dhimbje muskujsh.

Gjithësesi Ancelottit besonn se lojtari do të jetë i gatshëm për ndeshjen e nesërme që do të luhet në “Ëanda Metropolitano” duke nisur që nga ora 21:00.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga