Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Allegri reagon pas humbjes turpëruese: Na thonë se duhet të fitojmë kampionatin, por nuk jemi as fenomenalë e as bidona

Shkruar nga NEWSPORT
Allegri reagon pas humbjes turpëruese: Na thonë se duhet të

Max Allegri reagoi në konferencën për shtyp pas humbjes turpëruese të Juventusit ndaj Sassuolos. Trajneri i bardhezinjëve u shpreh se skuadra e tij nuk luan për titullin kampion, por për 4 venet e para dhe se duhet të nxjerrin mësimet e duhura nga kjo humbje.

“Sot nuk ishim të lidhur mendërisht. Luajtëm një ndeshje të thjeshtë në fazën mbrojtëse pa i kuptuar rreziqek që na kanoseshin. Pësuam nëj gol nga një gjuajte e lirë, me lojtarët që e kishin mendjen në ‘ajër’. Kjo ndeshje duhet të na japë mësime, ne nuk kemi qenë fenomen më parë dhe nuk jemi as bidonë tani. Duhet të rritemi e të punojmë që të luajmë për të gjitha 95 minutat.

Nga dita e enjte kisha një ndjesi euforie të përgjitshme. Thonë se Juventusi duhet të fitojë kampionatin, por nuk ëhtë kështu pasi ka nisur një cikël i ri. Nëse kapim 4 vendet e para do të ishte një sukses i madh dhe duhet të jemi realist këtu. Ka shumë vështirësi për të fituar ndeshjet. Gjatë një sezoni ka ndeshje të tilla si kjo në Sassuolo. Duhet të ndërgjegjësohemi për të arritur mes 4 të parave, ndaj duhet të qepim gojën pasi humbëm 3 pikë dhë të martën për fat e kemi ndeshjen në shtëpi ndaj Lecce ku kërkojmë vetëm 3 pikët”, tha Allegri.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga