Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

100 milionë euro në arkat e Dortmund, AS: BELLINGHAM ka zgjedhur ku do të vazhdojë karrierën

Shkruar nga NEWSPORT
100 milionë euro në arkat e Dortmund, AS: BELLINGHAM ka zgjedhur ku do

Jude Bellingham është një nga lojtarët më të kërkuar nga skuadrat “big”, me lojtarin eBorussia Dortmund që është kthyer në sensacionin e merkatos. Largimi i anglezit nga Premier League drejt Bundeligës ka rezultuar goditja e duhur, pasi tashmë i aka mundësinë e një tjetër hapi të madh në karrierën e tij futbollistike.

Sipas medias spanjolle, “AS” raportohet se prioriteti i Bellingahm është që të veshë fanellën e Real Madrid dhe pikërisht për këtë ai do t’i japë përparëse “Los Blancos” në mënyrë që të mund të transferohet në “Santiago Bernabeu”.

Duke parë dëshirën e 19-vjeçarit, drejtuesit madrilenë po shqyrtojnë edhe mundësinë që ta bëjnë të tyre talentin anglez, me klubin gjerman që kërkon 100 milionë euro për ta lënë të liurë, shifër kjo që është e pagueshme nga galaktikët dhe ky operacion mund të bëhet realitet.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga