Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Zbulohet datat dhe vendi për Superkupën e Spanjës, El Clasico rikthehet sërish

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Zbulohet datat dhe vendi për Superkupën e Spanjës, El
Janë zyrtarizuar datat për mbarëvajjten e eventit të Superkupës së Spanjës që do të përplasë katër ekipe me njëra-tjetrën. Real Madrid, Barcelona, Valencia dhe Betis do të garojnë në një mini-turne për të shpallur fituesin e ri. Real Madrid dhe Betis vijnë si fitueset e La Ligas dhe Kupës së Mbretit ndërsa Barca me Valencian si ndjekësit e tyre. Federata spanjolle ka njoftuar publikun se në datat 11 janar deri në 15 janar të vitit 2023 do të zhvillohet eventi. Vendodhja e turneut do të jetë në Arabinë Saudite në Riyadh. Fansat e futbollit shpresojnë të shijojnë edhe një herë tjetër El Clasicon këtë sezon.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga