Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Pronari i ekipit të hokejit në akull blen klubin e Premier League

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Pronari i ekipit të hokejit në akull blen klubin e Premier
Biznesmeni amerikan Bill Foley, pronar i një ekipi hokej mbi akull, Vegas Golden Knights që është pjesë e ligës së famshme NHL, bleu të gjithë aksionet e Bournemouth. Klubi i Premier League tashmë do të nisë një epokë të re. Bournemouth aktualisht pozicionohet në vendin e 14-të dhe paraqitjet e saj nuk kanë qenë në nivelin e duhur këtë sezon. Njoftimi është bërë nga vetë klubi i Bournemouth, i cili ka falënderuar tashmë ish-pronarin, Maxim Demin për kontributin e dhënë. Foley do të bëjë paraqitjen e tij të parë publike si president i klubit në ndeshjen e ardhshme kundër Crystal Palace më 31 dhjetor. "Kam respekt të jashtëzakonshëm për pasionin dhe mbështetjen e komunitetit të Bournemouth për këtë klub. Besoj se lidhja me komunitetin është themeli i suksesit të çdo ekipi sportiv", tha Bill Foley. FOTO:
 
View this post on Instagram
 

A post shared by AFC Bournemouth (@officialafcb)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga