Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ "Pasurohet" Bundesliga, ylli i Real Madrid transferim surprizë në Gjermani

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ "Pasurohet" Bundesliga, ylli i Real Madrid transferim
Isco eshte lojtari me i ri i Union Berlin. Lajmin e ka konfirmuar vete trajneri i gjermaneve per median e klubit. Katër herë fituesi i Champions League me Real Madrid pasi u lirua pak javë më  parë nga kontrata me Sevilla do të kryejë sot vizitat mjekësore në  Berlin. 30-vjeçari do t’i bashkohet skuadrës që renditur e dyta në Bundesligë me vetëm një pikë larg Bayern-it. Për spanjollin ka patur interesim edhe nga skuadra tjetër e Bundesligës, Red Bull Leipzig për të zëvëndësuar të dëmtuarin Olmo. Por ka qenë vetë Isco që zgjodhi në fund Union Berlin duke patur parasysh edhe formën e tyre të mirë në kampionat dhe në Europa League.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by 1. FC Union Berlin (@1.fcunion)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga