Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

ZYRTARE/ Lumi del nga shtrati, anulohet gara e Formula 1 në Itali (FOTO)

Shkruar nga NEWSPORT

Formula 1 pritej të rikthehej pas më shumë se 2 javëve në pistën legjendare të Imola në Itali. Mirëpo ditën e sotme, rajoni i Reggio-Emilia është  në kushte shumë të këqija atmosferike. Shira të rrëmbyeshëm që kanë nisur prej disa ditësh.

Mbrëmjen e djeshme shirat e rrëmbyeshëm kanë bërë që lumi i cili ndodhet pranë sektorit të parë të pistës të dalë nga shtrati dhe të kërcënojë rrezikshëm jetën e personelit që ndodhej aty. FIA menjëherë ka marrë vendimin për evakuimin e gjithë pistës dhe ditën e sotme ka ardhur vendimi zyrtarë për anulinim e garës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga