Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Fitoi Europa League, SEVILLA vendos për të ardhmen e Mendilibar

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Fitoi Europa League, SEVILLA vendos për të ardhmen e
Sevilla arriti të mposhte në Europa League skuadrën e Romës. Ekipi spanjoll  e fitoi për herë të 7-të në histori këtë trofeu, duek qenë një nga skuadrat më të suksesshme në këtë kompeticion. Me fitimin e këtij trofeu ka ardhur edhe shpërblimi për trajnerin Jose Luis Mendilibar. Drejtuesit i kanë rinovuar kontratën dhe tashmë do të jetë në stol edhe për sezonin e ardhshëm. Tekniku ka firmosur një kontratë të re me klubin spanjoll deri në 30 qershor të vitit 2024.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga