Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Zbardhen formacionet zyrtare, Argjentina kërkon lavdinë ndaj Hollandës

Shkruar nga NEWSPORT
Zbardhen formacionet zyrtare, Argjentina kërkon lavdinë ndaj

Momenti i shumpritur erdhi. Hollanda dhe Argjentina do të përballen në orën 20:00, takim i vlefshëm për fazën çerekfinale të Kupës së Botës. Stadiumi Lusail Iconic do të jetë arena spektakolare që do të mirëpresi këtë super duel. Drejtësia në këtë takim do të vendoset nga spanjolli, Mateo Lahoz.

Argjentina ka një mision të vetëm në përballjen e sotme, kualifikimin. E gjithë ëndrrë e një kombi është të shohi Messin si kampion bote. Hollanda do të mundohet të surprizoj argjentinasit, sic dhe kapiteni Van Dijk tregoi në konferencë që duam të shfaqim kualitetin.

Formacionet zyrtare: 

Hollanda: Noppert; Timber, Van Dijk, Ake; Dumfries, De Jong, De Roon, Blind; Bergëijn; Gakpo, Depay

Argjentina: Martinez; Molina, Romero, Martinez , Otamendi, Acuna; Fernandez, De Paul, Mac Allister;, Messi, Alvarez

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga