Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

XHAKA jashtë planëve të Artetës, talenti i Barcelonës në radarët e Arsenalit

Shkruar nga NEWSPORT

Pas disa vitesh mungesë Arsenali do të rikthehet të luaj në Champions League, për këtë arsye londinezët janë hedhur në kërkim për të bërë një skuadër kompetitive. Lojtari që pëlqehet nga Arteta është Ansu Fati i Barcelonës. 20 vjeçari nuk ka gjetur hapësirat e nevojshme në “Camp Nou”.

[caption id="attachment_690636" align="alignnone" width="493"] Ansu Fati[/caption]

Sipas asaj që raporton e përditëshmja “AS” në Angli janë gati të sakrifikojnë 2 lojtarë për të paguar 70 milion euro Katalansave. Bëhet fjalë mbrojtësin Tierney dhe mesfushorin shqiptar Granit Xhaka. Ky i fundit duke se po luan edhe sezonin e fundit në “Emirates”, ndërsa vera pritet të jetë e “nxehtë” për të.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga