Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Xavi pas fitores me Celta Vigon: Vuajmë në finalizim, nëse do shfrytëzonim rastet do të ishim lider në La Liga

Shkruar nga NEWSPORT
Xavi pas fitores me Celta Vigon: Vuajmë në finalizim, nëse do

Barcelona ia ka dalë të triumfojë mes vuajtjes ndaj Celta Vigos në transfertë. Katalanasit fituan 2-1, duke marrë një 3 pikësh me shumë vlerë në kampionat.

Xavi Hernandez pas ndeshjes ka theksuar se skuadar e ntij vuajti shumë në finalizim dhe kjo ka bërë që të humbasë shumë pikë në kampionat në këtë sezon. Sipas tij nëse blaugranat do të ishim më të saktë para portës atëherë do të ishin lider në La Liga.

“Nëse do t’i përfundonim shanset tona më mirë, do të ishim liderët në La Liga. Ata e tregojnë statistikat.

 Vendimi për t’u larguar që mora ishte për këtë. Që kur shpalla lamtumirë, ne kemi shtuar 10 pikë nga 12, kështu që jam shumë i kënaqur me reagimin”, theksoi  Xavi.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga